Görükle Güreş

Güreşte Dünya şampiyonluğu ve Türkiye şampiyonlukları bulunan hocamız Kadir Gırdoğlu’nun dersleri ile kendinizi geliştirmek ve güreş öğrenmek için GFC spor salonuna gelmeniz yeterli olacaktır. Güreş öğrenmek isteyen arkadaşlara böyle bir hocadan eğitim almak çok farklı bir deneyim kazandıracaktır. Güreşte rakibinizden puan almak için farklı oyunlar vardır. Bu oyunlara karşılık gelen ve oyunu bozmaya yönelik cevaplar vardır. İşinde profesyonel ve bu alanda kendini eğitmiş hocalardan alacağınız dersler sayesinde kaydettiğiniz ilerleme ile bu sporda kendinizi iyi yerlerde bulabilirsiniz.
Görüklede güreş derslerimizin gününü öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Güreş Yapmalıyım

  • Güreş yaparken vücudumuzun bütün kaslarını çalıştırır.
  • Yüksek derecede kondisyon sahibi olmamızı sağlar. Günlük yaşantımızda yorulma ile çok sık karşılaşmayız.
  • Güreş her ne kadar sert bir spor olarak gözükse de vücudumuza esneklik kazandırır.
  • Anlık karar mekanizmasını geliştirir.
  • Kendimize Güveni arttırır.
  • Yüksek derecede disiplin kazandırır.
  • Nefes kontrolü yapabilmemizi sağlar.
  • Yüksek kalori harcamamıza sebep olur.

Kimler Güreş Yapabilir?

Güreş sporuna küçük yaşlardan başlanırsa iyi olur. Güreş sporunda önemli olan kendi özelliğinizi kullanabilmektir. Kendi özelliklerinizi kullanarak rakibi tuzağa düşürebilirsiniz. Bunun için güreşte farklı oyunlar vardır ve bu oyunlara karşılık gelen cevaplar vardır. Güreşte 7 tane siklet vardır. 55 kilodan başlayıp 120 kiloya kadar yükselmektedir. Bu sporu yapabilmeniz için bu kilo aralığında olmanız yeterlidir. Eğer bu kilolar arasında değilseniz kilo kontrolü bölümüne bakmanızı tavsiye ederiz. Bu sikletlerden birinde müsabakalara katılabilirsiniz. Önemli olan şey sporcunun fiziksel özelliklerinin iyi ve kabiliyetli olmasıdır.

Hem kaslarınızı geliştirmek, kendinizi güreş sporuna uygun hale getirmek, aynı zamanda da güreş tekniğinizi geliştirmek için sizleri Görükle Fitness Club’a bekliyoruz.