Görükle Fitness Club; Pilates felsefesini tam olarak uygulayabileceğiniz ve kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir ortam sunmaktadır. Eğlenceli seanslar ile kilo verme,vücudumuzun daha sıkı bir hal alması ve boyda uzama sağlamak için kurulan alanında uzman hocalarımız ile sizleri bekliyoruz. Pilates seanslarına hemen başlamak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Pilates Nedir

Pilates; diğerleri kadar eski bir spor olmasa da yoga, dans, dayanıklılık ve kuvvet antrenmanları ile jimnastik sporlarından bir kaç dizi hareketler barındıran, hızlı ve sağlıklı olarak incelmenize ve kilo vermenize yardımcı olan egzersizlerin bütünüdür.Pilates denge ile sporu birleştiren bir felsefedir.

Pilates egzersizlerini uygun programın hazırlanması sonucunda her yaştan insan kolaylıkla yapabilir. Görükle Fitness Club olarak kişinin vücut yapısına özel olarak hazırlanan programlar ve grup egzersizleri ile istediğiniz seviyeye gelmenize yardımcı oluyoruz. Görüklede pilates yapmak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmek. Pilatesin diğer bir altın kuralı ise devamlılık. Bu eğlenceli sporu bıraktığımız zaman bir süre sonra vücudumuz kendini bırakabilir. Görükle Fitness Clubkullanıcıları arasında yapılan bir ankete göre pilates sporuna bizimle başlayıp devam etme oranı %87 oranlarında.

 

Pilates Sporunun Faydaları

 • Pilates vücudu esneterek omurların arasındaki mesafeyi uzatır. Bundan dolayı vücuttaki aşırı yığılmalar yok oluyor ve boyda uzama sağlanıyor. Pilates yapan birisinin 2-3 cm kadar uzaması mümkün.
 • Sıkılaşmış ve daha kuvvetli karın kasları
 • Duruş bozukluğunda düzelmeler
 • Kaslar üzerindeki kontrolün artması
 • Dolaşım sistemini düzenleyerek rahatlamalar sağlaması
 • Vücutta esneklik sağlayarak sakatlanma riskinin azalması
 • Vücudun atletik performansının gelişmesi

Pilatesin Prensipleri

Pilates denge ile sporu birleştiren bir felsefedir demiştik. Her felsefenin olduğu gibi platesinde kendine özgü prensipleri var. Bu prensiplere uyduğumuz sürece başarımızın da çok üst düzeylerde olduğunu göreceksiniz.

 • Konsantrasyon ; Pilates yüksek konsantrasyon ile vücudumuz ile uyumlu yaşamak üzerine kurulan bir spordur. Hangi kasları ne zaman kullanacağımızı bize öğretir.
 • Kontrol ; Bedenimizi kontrol etmemiz bir çok şeyin üstündedir. Sakatlık riski olmaması için hareketlerin tamamen düzgün ve doğru şekilde yapılması gerekir.Görükle Fitness Club uzman kadrosu ile size bunu sağlayacaktır.
 • Merkezleme ; Pilateste merkez noktaları göbek, bel ve kalça çevresidir. Merkezleme doğru kullanıldığı taktirde üst bedenin sağlamlığını ve esnemesini sağlar.
 • Akıcı Hareket ; Hareketler arasında geçişlerde hiç duraksama yaşanmamalıdır. Bunun yanı sıra geçişlerde hiç acele edilmemelidir. Yavaş bir şekilde fakat akıcı olarak devam etmelidir. Bunun için uzman kişiler gözetiminde çalışmanız önerilir.
 • Keskinlik ; Hareketler öyle üstün körü şekillerde değil tam olarak gösterildiği gibi net bir şekilde yapılmalıdır. Böylelikle sakatlık harekete bağlı sakatlık riski sıfıra inmiş olur ve vücudumuza olumlu etkisi artar.
 • Nefes ; Doğru nefes alıp verme pilatesin vazgeçilmezidir. Hiç panik yapmadan yavaş ve derin bir şekilde nefes alıp tamamını dışarı üfleme prensibine dayanır. Böylelikle nefesin tamamı vücut dışına atılır ve kan temizlenmiş olur.