Görükle Step Aerobik

Görükle Step Aerobik dersleri için özel bir bölüm oluşturan ve sertifikalı hocaları ile GFC özel grup dersleri ile keyifli dakikalar ile step egzersizlerinden en yüksek verimi alabilirsiniz. Step aerobik egzersizlerinde hareketleri uygularken yapılan hatalı hareketler hiç bir fayda sağlamaz ve vaktinizi boşa harcamış olursunuz. Ayrıca hiç bir fayda sağlamamasının yanı sıra vücudunuza zarar vermesi mümkündür. GFC ile uzman hocalar gözetiminde step aerobik egzersizlerine katılabilirsiniz.

Step Aerobik Nedir

Step aerobik; eğlenceli hareketleri bir araya getirerek komplike bir şekilde yapıldığında nabız sayısını bir seviyede tutan ve kalori harcamayı fazlalaştıran spordur. Kilo vermek için zaten kalori yakımını üst seviyede tutup, nabız sayısının da belirli bir seviyenin altına düşmemesi gereklidir. Step aerobik sayesinde bunu sağlayabiliriz.
Step aerobik sporunun daha çok işimize yaraması için bunu diyetle birleştirmeliyiz. GFC step aerobik seanslarından önce size özel testler yaparak hangi egzersizi ne kadar yapacağınızı belirler. Ayrıca bu testlerle yiyeceğiniz yemek grupları da belli olur.

Step Aerobik Faydaları

  • Step aerobik kilo verdirir mi sorusunun cevabı egzersizleri tam olarak size yaptıracak bir uzman gözetiminde ve disiplin içerisinde yapılırsa kesinlikle evet olacaktır.
  • Step aerobik dolaşım ve solunun sistemini düzenler.
  • Kemikleri ve tendonları kuvvetlendirir. Kuvvetli bir vücuda sahip olacağız. Böylelikle günlük yaşantımızda başımıza gelecek kazalar sonucu yaşayacağımız sakatlık riskleri azalacaktır.
  • Gündelik yaşantımızdaki stresleri atmamızı sağlar.
  • Step aerobik yaparak az yorularak daha çok kalori yakabiliriz.
  • Duruş bozukluklarını giderir.